Mehmet Gazioğlu

Mehmet Gazioğlu

Yaratıcılığa, duygulara ve vizyona odaklanan sanatçı, tarzıyla hızlı gelişen tasarımlara ayak uyduruyor. Hayal gücünün kilidini açarak renkli yeni teknikleri soyut sanat tercihiyle birleştirerek çalışmaya başladı. Gizemle kendi hikayesini sundu. Duygularını ve onun manevi yazılarını birleştirmenin bir sonucu olarak kendi kişisel sanatını yaratır.

Mehmet Gazioğlu, 1977 yılında İstanbul’da doğdu. Ailesinin dört kuşaktan beri ürettiği çelik endüstrisi üretim fabrikasında büyüdü ve orada işletme müdürü ve yatırım yöneticisi olarak çalıştı. Halen aktif olarak şirketin başkan yardımcısı olarak görev almaktadır.

Kimliğini destekleyen muhafazakar ve sosyal bir ailede büyüdü. Açık bir zihinden ilham alarak geometrik materyalleri, daha mekanik ve canlı pop kültürü tasarımlarına doğru kavramsal sanatta bulan Gazioğlu, sanat dünyasına erken yaşlarda koleksiyoner olarak girdi ve antik&modern sanat, görsel sanattlar, modern mimari, popüler kültür ve fotoğrafçılık ile ilgilendi.

Farklı dünyaların dostları onun hayata bakışını değiştirmiştir. Gazioğlu’nun sözcük hazinesi, hayal gördüren fotoğrafçılığın görsel sanatlara geçişi, soyut modelinden yeni tatminin getirdiği provokatif olanaklara yansıtması, metalin davranışı ile maskülen, çevresel ve boyutsal işlere girmesiyle manipüle edilen görüntülerle başladı. Sanatçı, metallerin korozyon mikroyapısını görselleştiriyor. Yeni metal çalışmaları yaşamın doğal değişimini kontrast etmektedir. Çalışmaları ile izleyicileri kendilerini anlamaya davet ediyor. Benzersiz anlamlarla belirsiz bir arzu ve benzersiz fanteziler yaratmıştır.

KAPAT