You are currently viewing Gökşen Buğra “Eleştirel Okuma ve Yazma Biçimleri”

Gökşen Buğra “Eleştirel Okuma ve Yazma Biçimleri”

Lebriz yazarlarından Gökşen Buğra 26 Aralık 2011, Pazartesi günü 17:30-19:00 saatleri arasında GALERİ/MİZde “Eleştirel Okuma ve Yazma Biçimleri” üzerine bir atölye çalışması gerçekleştirecek.

“Retorik”, “Teori” ve “Pratik” başlıkları altında metin incelemesi yaparak eleştirel yazının inceliklerini görüp okuma ve yazma becerilerine yeni bir açı kazandırma amacını taşıyan atölyede Buğranın seçtiği metinler katılımcılarla birlikte okunacak ve metinlere sorular yöneltilecek, bu yolla ifadelerin tutarlılığı ölçülecek; aslında sanat dili olarak alımlanan üslubun dışlayıcılığı ve sahteliği tartışmaya açılacak. Buna karşılık sade, yalın ifadelerle söylediğini perdelemeden anlatabilen ve okura mesafe almayan iyi örnekler de okunacak.

Gökşen Buğra lisans eğitimini Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünde tamamladı ve Bilkent Üniversitesinde Türk Edebiyatı üzerine yüksek lisans yaptı. Sanat ve edebiyat kritiklerini yayımlamaya, kültür yönetimi ve medya alanlarında çalışmalarına devam ediyor.