You are currently viewing Gül Ilgaz – Melih Özuysal ‘Takas’

Gül Ilgaz – Melih Özuysal ‘Takas’

7 ŞUBAT – 3 MART 2018

Fotografik çalışmalar yapan Gül Ilgaz ve ressam Melih Özuysal’ın ortaklaşa gerçekleştirdiği “ Takas ” adlı sergide, iki sanatçının zihinsel ve görsel alışverişi izleyiciye sunuluyor.

Uzun yıllardır tanışan ve birbirlerinin çalışmalarını gözlemleyen bu iki sanatçı, birbirlerinden çağrışım yaptıkları imgelerden, yeni sentezler oluşturarak   ürettikleri bu süreçte;  hem kendi yaklaşımlarını koruyorlar, hem de  çalışmaların birbirlerinin içine girmesine izin veriyorlar.

Gül Ilgaz çalışmalarında, yaşamında zamanla değişen ve öne çıkan duygu durumlarından esinlenerek, kişisel deneyimlerini görsel bir dile çeviriyor. Melih Özuysal ise çalışmalarında; zamandan bağımsız, düşsel bir dünyayı, masalsı bir anlatımla resimlerine yansıtıyor.

Resim ve fotoğraf gibi  farklı  teknikler kullanan sanatçılar, yaşadıkları  ortaklaşa ruhsal ve sanatsal deneyim süreci sonucunda ortaya çıkan yeni üretimlerini  sergiliyorlar. Birbirlerinden oldukça farklı çalışma tarzlarına sahip oldukları halde, birlikte çalışarak düşünsel ve düşsel alışverişin yeni açılımlarında nasıl yol alabildiklerini deniyorlar. Bu takas deneyimi izleyiciye de farklı bir deneyim sunuyor, her bireyi kendi yolculuğuna çıkarıyor.

E-katalog için tıklayınız