Çağdaş sanat için bir platform olma hedefiyle açılan Galeri/Miz, 19 Ekim 2011 tarihinde ilk mekânını İstanbul Teşvikiye’de açtı. Çağdaş Türk sanatının yanı sıra uluslararası sanatı da sergilemeyi mekân politikası olarak belirleyen Galeri/Miz, yerleşik sanatçılar için olduğu kadar genç sanatçılar için de bir mekân olma özelliği taşıyor.
Galeri/Miz, 2012 yaz programında AIR (Artists in Residence / Konuk Sanatçı Programı) programı ile uluslararası genç sanatı İstanbul sanat ortamına taşımayı planlıyor. Program süresince üretilen çalışmaları sezonun ilk sergisi olarak yıllık programına alan mekân, tüm görsel sanat disiplinlerine açık bir politika izliyor.
Galeri/Miz, tüm kültür kurumlarıyla işbirliğine açık olarak sosyal sorumluluk projeleri yapmaya başlıyor.
Çağdaş ve modern sanatı sergilemenin dışında alanlarında seçkin konukların katılacağı söyleşi programları ve güncel sanat konularında hazırlayacağı seminer programlarıyla İstanbul kültür ortamında yerini alıyor.
Sanatın gelişmesi ve sanatçıların kendilerini ifade edebilmeleri için nitelikli galerilerin sayısının artması gerekliliğine inanan Galeri/Miz, Teşvikiye Hüsrev Gerede Caddesi No: 64 adresinde uluslararası sanata hizmet vermeye devam ediyor.